Canon EOS 5D Mark IV

Novinka Canon EOS 5D Mark IV mě moc zajímala, mám totiž na její pořízení spadeno. Ačkoli od roku 2007 používám i řadu 1D, vždy potřebuji plnohodnotný záložní fotoaparát na “běžné příležitosti” (fotografování krajiny, makrofotografii, „šoulání“ za zvířaty), kdy se mi mohutný a drahý Canon EOS 1DX Mark II tahat nechce. Recenzovaný fotoaparát bude velmi důstojným nástupcem mé zrcadlovky Canon EOS 5D Mark II, se kterou fotografuji od roku 2008.

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
08. 11. 2016 , kategorie: fototechnika, fotoaparáty
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(4 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Mar
Stroj je to krasny, ale cenova politika bohuzel odpovida oligopolu Canon-Nikon. 5D mark II = koupil jsem za 52000Kc, 5D mark III = cena cca 75000Kc, 5D mark iv = 100 000Kc. Obavam se, ze timto se vyborna rada 5D uz dostava mimo dosah vetsiny narocnych (ceskych) amateru... :-(
Jan Ovesný
aniž by vzrostl šum. Z foťáku jsem nadšen. Nemyslím si to co Tomas :-)
omlouvám se za rozkouskování komentu :-)
Jan Ovesný
Ahoj Ondro, hodně mne nadchlo v Dual Pixel RAW možnost doostřit ve funkci strength
5d iV ano šumi menej ale patla detaily :D nesklamali ste ma tiež si myslim že 5D2 aj ked je tam šum ma lepši prenos detailov :D