Fotografie sov, Naše příroda 2/2012

V aktuálním čísle časopisu Naše příroda najdete v seriálu o českých fotografech přírody můj profil, který doprovázejí fotografie sov z divoké přírody. Když jsem přemýšlel, čím bych se měl z české přírody prezentovat, přišly mně sovy na mysl hned. Byť z podobných chvil nevznikají snímky technicky brilantní, v české přírodě patří moje setkání se sovami k zážitkům nejsilnějším.

 Ochutnávka z aktuálního čísla

Bažant - rytíř s ostruhami, Hmyz s krajkovými křídly, Koniklec velkokvětý, Ondatra pižmová, Rybí hosté a imigranti v našich vodách, Nářečí našich strnadů, Do nitra lanžhotského pralesa, Fotografové přírody - Ondřej Prosický, Vodní svět aneb na návštěvě u bobrů, Kamenné kresby přírody a další čtení.

K zakoupení nejjednodušeji na Publero.com


Souvisejí odkazy
Fotografie sov ve Fotobanka
Kulíšek nejmenší, schovávaná na Šumavě
Jak jsme fotili endemickou sovu
Puštík bělavý, jak jsem fotil sovu na Šumavě
Sýček obecný, žabožroutek maďarský

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
13. 04. 2012 , kategorie: akce, média
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(1 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

MichalM.
Gratuluji k článku. Zasloužené.