Ara hyacintový, magazín Koktejl 9/2012

V zářiovém čísle magazínu Koktejl si můžete přečíst můj článek Modrý křikloun o již poměrně spokojeném hnízdění papoušků arů hyacintových v brazilském Pantanalu. Nebylo tomu tak pořád, v osmdesátých letech byli tito ptáci na pokraji vyhubení a jen díky úsilí mladé bioložky je nyní vyhlídka do budoucna pro ary poměrně příznivá.


Článek bohužel nemohl být publikován celý a jako vždy doznal v redakci i jistých změn, proto doporučuji se vrátit i k originálu, kde jsou i další fotografie.

 

Další články z Brazílie na NaturePhoto.cz

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
31. 08. 2012 , kategorie: akce, média
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(1 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Četl jsem, musel to být úžasný zážitek!